Rize Haberleri
Giriş Tarihi : 10-09-2022 17:30

Saadet Partisi Rize’de esnaf ziyaretlerini sürdürüyor.

Rize İl Başkanı Av. Muhammet Kaçar, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Kalender, İstanbul İl Başkan Yardımcısı Yaşar Kangel ve yönetim kurulu üyelerinden oluşan bir heyet bugün Atatürk Caddesi’nde esnaf ziyareti gerçekleştirdi.

Saadet Partisi Rize’de esnaf ziyaretlerini sürdürüyor.

Rize'nin ekonomik durumuna sadece Rize'den değil, genel çerçeveden bakılması gerektiğini vurgulayan Saadet Partisi Rize İl Başkanı Av. Muhammet Kaçar, "Ekonomik durumumuzun en canlı şahidi esnafımız. Kimle konuşsak, çay sezonunda olunmasına rağmen vatandaşın nakit sıkıntısı yaşadığını, artan maliyetler sebebiyle alım gücünün düştüğü ve adı konmayan bir ekonomik kriz içinde bir belirsizlik yaşandığını söylüyor. Ne yazık ki meseleye bugünden bakmak yanlış olur. Günümüze bakarsak, evet çay sezonundayız, bu yıl özel sektör taban fiyattan hatta bazı yerlerde taban fiyatın üzerinde alım yapıyor ama maalesef alınan yaş çay ödemelerinin markette, kasapta, okul alışverişinde kısacası sokakta yetersiz kaldığı görülüyor. Bir her fırsatta tıpkı asgari ücrette olduğu gibi, enflasyona bakıp yaş çay taban fiyatında bir güncelleme yapılması gerektiğini vurguluyoruz. Ama yanlış ekonomi politikaları bu düzenlemeyi yapmaya mani oluyor. Çünkü güçlüye göre değil, millete göre politikalar oluşturmak gerekir." dedi.

Esnafın kalkınabilmesi, vatandaşın geçinebilmesi, gençlerin refah dolu bir gelecek yaşayabilmesi için sözde değil özde milli politikalar uygulanması gerektiğini belirten Saadet Partisi Rize Merkez İlçe Başkanı Mustafa Kalender, "bugün emeklilerimiz umudunu banka promosyonlarına, gençlerimiz yurt dışı hayallerine, esnafımız ise kredilere bağlamış durumda. Bu durumda elbette ki insanımızı bir karamsarlık kaplayacaktır. Ama bizler elimizden gelen gayreti göstermek mecburiyetindeyiz. Genel Merkezimizde kısa, orta ve uzun vadeli, değişimlere uyarlanabilecek kalkınma modelleri hazırlandı. Üretim odaklı teşvik programları da hazır. Biz de büyük şehirlerden Rize'mize dönüşü başlatacak yatırım planlamaları üzerinde hazırlıklarımızı yapıyoruz. Saadet Partisi olarak biz ekonomiyi de, çürümeye yüz tutmuş düzeni de iyileştirmeye talibiz. Biz de bu vatanın iyiliği için bir şeyler yapmak istiyoruz diyen herkes için kapımızı açık tutuyoruz. Kutuplaşmayacağız, ülkemiz için millet olarak birlik olacağız." dedi.

AdminAdmin