Rize Haberleri
Giriş Tarihi : 28-03-2024 15:07

GENEL BAŞKAN YARDIMCISI YAZICI “GURUR DUYULACAK HİKÂYELERİMİZ VAR”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı İkizdere’de gerçekleştirdiği seçim faaliyetlerinde “Biz Cumhuriyet tarihinin en önemli yatırımlarını 21 yıla sığdırdık. 80 yılda yapılacakları 21 yılda inşa ettik. Türkiye’yi değiştirip, Türkiye’yi dönüştürdük. Gurur duyulacak hikayelerimiz var” dedi.

GENEL BAŞKAN YARDIMCISI YAZICI “GURUR DUYULACAK HİKÂYELERİMİZ VAR”

İkizdere’de yapmış olduğu ziyaretlerde 31 Mart seçimlerine çok kısa bir süre kaldığını ifade eden Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı “Ülkemiz için önemli bir seçimi inşallah Pazar günü gerçekleştireceğiz. Bizim kadromuz bizim partimiz Türkiye’de marka değeri yüksek müktesebatı olan kadrolardır. Liderimiz öncülüğünde hemen her seçimden birinci parti olarak çıkmayı başarmışız, durmak yok yola devam diyerek yürüyüşümüzü sürdürmüşüz. Bizim siyaset tarzımız farklı. Ülkeyi milletten yetki aldığımız günden bu yana milletin gündemiyle hükümetin gündemini birleştiren, yerel yönetimlerle merkezi hükümeti entegre eden, yerel yönetimlerin başaramayacağı alanlarda merkezden destek vermek suretiyle öncelikli işlerine katkı veren bir siyasi pratiğimiz var” dedi.

 

“Abdi Beyi yetkilendireceksiniz ve yetki verirseniz koşmaya başlayacak”

 

Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı “Burada da adaylık sürecinde değerlendirmeleri yaptık. Abdi kardeşimizi ve meclis üyeleri aday adaylarımız belirlenirken belirlenme süreci son aşamasında Genel Başkan olarak, Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası var. Siz Abdi Beyi yetkilendireceksiniz ve yetki verirseniz koşmaya başlayacak. İkizdere çok önemli bir coğrafya. Ovit Tüneli dolayısıyla da çok daha önemi artmış vaziyette. Yayla bağlantısı, orman bağlantısı, lojistik merkezi yapılınca vesair coğrafi konum itibari ile çok daha etkili bir hale gelecek. İkizdere belediye başkanlığı da etkili hale gelmesini sağlayacak en önemli unsurlardan bir tanesidir.” dedi.

 

“Türkiye’nin en önemli ticari akslarından güzergahlarından bir tanesi olacak”

 

AK Parti siyasetinin kapsayıcı olduğunu dile getiren Genel Başkan Yardımcısı Yazıcı “Oyumuzu kullanırken büyük fotoğrafa bakacağız. Bizim siyasetimiz kapsayıcıdır Türkiye’yi kapsıyor. Türkiye dediğimizde bunun içerisinde bütün iller gibi Rize var. İkizdere var. Öyle bakıyoruz olaya. Türkiye’ye gerçekten sağladığımız kazanımları şöyle hafızanızı bir yokladığınızda göreceksiniz. Rize ölçeğinde baktığınız zaman hayal olan Ovit Tünelini gerçekleştirdik. İkizdere ile Ovit inşallah eksik kalan kısmı ihalesi gerçekleşti. İnşallah yolu tamamlayacağız burası bittiğinde bağlantı yolları Erzurum üzerinden güneydoğuya, doğuya bağlantıları gerçekleştiğinde onlar devam ediyor. İyidere’deki lojistik merkez yapıldığında, Türkiye’nin en önemli ticari akslarından güzergâhlarından bir tanesi olacak.” dedi.

 

“Türkiye’yi değiştirip, Türkiye’yi dönüştürdük”

 

Yazıcı “Büyük fotoğrafa bakalım. Eksiğimiz var, eksiğimiz yok diyen bir durumumuz yok. Eksiklerimizi tamamlayacak olanlarda yine bu kadrolardır. Recep Tayyip Erdoğan’dır. Sizin karşınızda seçime giren hiçbir partinin projesi yok, vizyonu yok. Biz Cumhuriyet tarihinin en önemli yatırımlarını 21 yıla sığdırdık. 80 yılda yapılacakları 21 yılda inşa ettik. Türkiye’yi değiştirip, Türkiye’yi dönüştürdük.Gurur duyulacak hikayelerimiz var. Yapmış olduğumuz tüm yatımlarda gece gündüz demeden çalışan ak kadroların katkısı var.”dedi

 

“İkizdere’den işlem tamam sonuçlarını bekliyoruz”

 

Rize’de Pazar günü 18’de 18 tüm belediyelerin alınması gerektiğini vurgulayan Yazıcı “Rize gibi Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanının memleketi olan bir yerde ilçelerimizde, beldelerde, burada 18’de 18 yapmamız gerekiyor.Pazar günü inşallah AK Partinin İkizdereli hemşehrilerine önerdiği belediye başkanı adayı kardeşimiz Abdi Ekşi ve ekibine sandıkta yetkiler vereceksiniz. Egemenlik önemli seçimler önemli. İkizdere için ve ülkemiz için hayırlı sonuçlar getirmesini temenni diyorum. İnşallah pazar günü sandıklar açıldığında İkizdere’den işlem tamam sonuçlarını bekliyoruz.” dedi.

 

Yapmış olduğu ziyaretlerde Hayati Yazıcı’ya Genel Merkez Siyasi ve Hukuki İşler Başkan Yardımcısı Mehmet Yüksektepe, AK Parti İl Başkan Vekili Yunus Çoruh, İl Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Akın, önceki dönem İl Başkanı Yılmaz Katmer, İkizdere İlçe Başkanı Serkan Yılmaz, Belediye Başkan adayı Abdi Ekşi eşlik etti.

AdminAdmin