Spor
Giriş Tarihi : 04-10-2022 16:03   Güncelleme : 04-10-2022 16:08

ZTK 3. Eleme Turu Kuraları çekildi

Ziraat Türkiye Kupası 3. Eleme Turu kura çekimi bugün TFF Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri Orhan Saka Konferans Salonu'nda yapıldı.

ZTK 3. Eleme Turu Kuraları çekildi

Müslüm Özmen: "Cumhuriyetimizin 100. Yılının tribünlerde şölen havasında geçmesi lazım"

Süper Lig Kulüplerinden Sorumlu TFF Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Müslüm Özmen yaptığı konuşmada, "Ziraat Türkiye Kupası'nın 3. Eleme Turu kura çekiminde sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyuyoruz. Ziraat Türkiye Kupası gerçekten bizim çok önem verdiğimiz, sosyal açıdan baktığımızda da inanılmaz önemli misyonu olan bir turnuva. Ayrı liglerde, farklı şehirlerde mücadele ediyoruz ama Ziraat Türkiye Kupası herkesi birleştiren, bütün takımları, üyeleri bir araya getiren çok önemli bir organizasyon. Bu yıl Cumhuriyetimizin ve Federasyonumuzun 100. Yılı. Bu bakımdan çok çok mutluyuz, gururluyuz. Bu gururla Süper Lig ve Ziraat Türkiye Kupası maçlarının dolu tribünler eşliğinde, şölen havasında geçmesi lazım. Cumhuriyetimizin 100. Yılını her maçta her yerde coşkuyla kutlamamız lazım. İnşallah bunları göreceğiz." diye konuştu.

Takımlara başarılar dileyen Müslüm Özmen, "Her kulübün, her camianın Türkiye Kupası ile ilgili mutlaka anlatacağı çok güzel anıları vardır. Sürprizler olabiliyor, çok farklı sonuçlar çıkabiliyor, bunlar da bu işin güzelliği. İnşallah futbolun keyfini hep birlikte çıkartırız. Bizler her şeyin daha güzel olması için TFF olarak elimizden geleni yapacağız. Süper Lig olsun, Ziraat Türkiye Kupası olsun, TFF 1. Lig, 2. Lig, 3. Lig ve BAL olsun, tüm liglerimizde farklı bir sezon geçireceğimize inanıyoruz. Bugüne kadar hepinizden güzel destekler gördük. Allah dirliğimizi, birliğimiz bozmasın. Hepinize çok teşekkür ederim, başarılar dilerim. Bu arada sponsor olarak kupaya ve kulüplerimize destek veren Ziraat Bankası ve Turkuvaz Medya Grubu'na, Sayın Başkanımız Mehmet Büyükekşi ve Yönetim Kurulu arkadaşlarım adına da ayrıca çok teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı. 

1. Lig Kulüplerinden Sorumlu TFF Yönetim Kurulu Üyesi Talat Papatya, "Tüm katılımcılara başarılar diliyorum. Ziraat Türkiye Kupası'nı bir bayram gibi görüyorum. Büyükler, küçükler, uzaktakiler, yakındakiler hep bir araya geliyorlar. Çok güzel selamlar aldık, tüm Anadolu'ya da selam olsun. İnşallah sakatlıkların olmadığı, güzel maçların oynandığı, keyif dolu bir turnuva olur. Tüm turlarda takımlarımıza başarılar dilerim." diye konuştu. 

2. ve 3. Lig Kulüplerinden Sorumlu TFF Yönetim Kurulu Üyesi Volkan Can da, "Kura çekimi tüm takımlara hayırlı olsun. Bu turda 5 ligden takımlar temsil ediliyor. Futbol Federasyonu'nun 2. ve 3. Lig'den Sorumlu Yönetim Kurulu üyesi olarak inşallah alt liglerden takımlarımız devam eder ve bir takımımız finale çıkar diyorum. Allah kaza ve sakatlık vermesin." şeklinde konuştu.

AdminAdmin