Rize Haberleri
Giriş Tarihi : 06-09-2022 15:43

Vali Çeber’den TEKNOFEST KARADENİZ’de Dereceye Girenlere Tebrik

Rize Valisi Kemal Çeber, dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan TEKNOFEST KARADENİZ yarışmalarında Rize’den dereceye girenleri tebrik ederek, başarılar diledi.

Vali Çeber’den TEKNOFEST KARADENİZ’de Dereceye Girenlere Tebrik

Vali Kemal Çeber, TEKNOFEST’in bu yıl Karadeniz’de düzenlenmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali ile bu yıl Karadeniz’de TEKNOFEST rüzgârı esti. Bir bölüm etkinliklerinin Rize’de yapıldığı TEKNOFEST KARADENİZ kapsamında Rize’de 3 gün boyunca bilimsel ve teknolojik çalışmalar yarışmış ve Rize’de TEKNOFEST heyecanı yaşanmıştı.

TEKNOFEST KARADENİZ finallerinde ilimizi temsil eden ve dereceye giren; Rize Hasan Kemal Yardımcı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Atmaca Tayfa ROV takımı üretmiş oldukları su altı araçları ile katıldıkları İnsansız Su Altı Sistemleri Yarışması kategorisinde Türkiye 3.sü oldu. Yine Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ), TEKNOFEST girişim programı kapsamında ön kuluçka programında en iyi 20 girişimden birisi ödüle layık bulundu. Elde ettikleri bu başarılar ile bizleri gururlandıran ve festivale çeşitli projeler ile katılan tüm ekiplerimizi tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

Vali Çeber, festivale katılan ekiplerin projelerini hazır hale getirmek için büyük çaba ve emek sarf ettiklerini dile getirerek, “Öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin bu başarının elde edilmesinde büyük emek sarf ettiklerini görmekteyiz. Gelişen ve değişen dünyada teknolojik gelişim kaçınılmazdır. Hayatımızın her alanında teknolojinin avantajlarından yararlanıyoruz ve teknolojinin gelişimiyle yaşam standartlarımızın ne denli değiştiğine hep birlikte şahit oluyoruz. Gençlerimizin ortaya koydukları bu çalışmalar ülkemizin yarınlarını oluşturulacaktır” ifadelerine yer verdi.

 

AdminAdmin