Rize Haberleri
Giriş Tarihi : 30-11-2022 17:00

Rize'de Ruhsatsız ve Ruhsata Aykırı Yapılaşma İle Mücadele Devam Ediyor

İlimizde ruhsatsız veya ruhsata aykırı olarak yapılan yapılara karşı verilen mücadele büyük bir hassasiyetle devem ediyor.

Rize'de Ruhsatsız ve Ruhsata Aykırı Yapılaşma İle Mücadele Devam Ediyor

Bu kapsamda kaçak olarak yapıldığı tespit edilen ruhsatsız yapılar, yapı tatil tutanağı ile mühürlenerek durdurulmuş ve sonrasında hukuki ve bürokratik süreçler tamamlanarak yıkımı gerçekleştirilmiştir.

İl genelinde sürdürülen denetimlerde mevzuata aykırılığı görülen yapı ve eklentiler tutanakla tespit edilip, uyarı ve mühürlenmesi yapıldıktan sonra gerekli hukuki ve idari süreçler tamamlandığında yıkımları gerçekleştirilmektedir.

İlgili kurumlar, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisleri, muhtarlıklar ve sivil toplum örgütleri mevzuata aykırı yapılaşma ile ilgili hep birlikte mücadele konusunda hemfikirdir.

Bu bağlamda; kaçak olarak nitelendirilen ve mevzuata aykırı olarak inşa edilen yapılar hakkında tutanak tutularak gerekli sürecin başlatılacağının ve diğer işlemler tamamlandığında bu yapıların yıkılacağının bilinmesini, vatandaşlarımızın kendilerini maddi ve manevi her türlü kayıptan korumak için bu yollara tevessül etmemelerini rica ederiz.

AdminAdmin