Rize Haberleri
Giriş Tarihi : 25-03-2023 15:33

Pazar Fen Lisesi Polonya’da

PAZAR-Pazar Fen Lisesi, İspanya, Polonya ve Çekya ile ortaklaşa hazırladığı" Practice Makes Perfect" başlıklı projenin birinci ayağı Türkiye'de ikinci hareketliliği Şubat 2022'de İspanya'da gerçekleştirildi

Pazar Fen Lisesi Polonya’da

4. AYAĞI POLONYA’DA GERÇEKLEŞTİRİLECEK


Pazar Fen Lisesi gençlerde girişimcilik ruhunu geliştirmeyi amaçlayan " Practice Makes Perfect " isimli projeyi gerçekleştirmek için 8 öğrenci ve 2 öğretmenle Çek Cumhuriyeti ' nin Prostějov şehrini ziyaret etti. Projenin 3.ayağının gerçekleştiği gezi bir hafta sürecek. Birinci ayağı geçen yıl Kasım ayında ülkemizde, ikinci ayağı Şubat ayında İspanya, Valencia 'da gerçekleşmişti. Projenin 4. ve son ayağı ise  Polonya’da gerçekleşecek.”
Okul Müdürü Kamil Görmüş “Practice Makes Perfect " projemizin Polonya hareketliliğini gerçekleştirmek üzere 8 öğrenci ve 2 öğretmenle Polonya, Zgorzelec 'e gidildi. Polonya'nın ev sahipliğini yaptığı proje hareketliliğinde İspanyol, Çek, Polonyalı ve Türk öğrenci ve öğretmenler bir araya geldiler. Bir haftalık proje hareketliliği süresince başarılı çalışmalar yapıldı” dedi.
Müdür Görmüş, “Bu projeye ile, öğrencilerin girişimci düşünce yapısını geliştirme, inovasyon çağında eleştirel düşünmelerini desteklemek, yaratıcıı yönlerini geliştirmek ve bu konuda rehberlik yapmak hedeflenmişti ve başarılı olundu. Öğrencileri başarıya götürecek anahtarlardan biri olan dijital yeterliliklerin gelişmesine ön ayak olundu ve yönlendirildi. Bu proje sayesinde eleştirel ve analitik düşünme yetileri gelişti ve bu şekilde gelecekteki iş hayatlarına hazırlanmış oldular” diye konuştu. 
Ayrıca proje sayesinde yeni arkadaşlıklar kurdular, farklı kültürler tanıdılar, farklı kültürlere ait çalışma hayatı konusunda bilgiler edindiklerini söyleyen Pazar Fen Lisesi Okulu Müdürü Kamil Görmüş, “Öğrencilerin girişimcilik ve işgücüne etkin katılım yetkinlikleri geliştirildi, iş hayatını öğrenmelerine yardımcı olundu. Güzel ve başarılı çalışmalar yaptığımız için, okulumuzu, ilçemizi ve Ülkemizi başarılı çalışmalarla tanıttığımız için mutluyuz, gururluyuz.”dedi

 

Haber : Abdullah UZUN 

AdminAdmin