Rize Haberleri
Giriş Tarihi : 26-03-2024 03:56

AK PARTİ RİZE’DE TEŞKİLAT İFTARI

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak,AK Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar, AK Parti Rize Milletvekili Harun Mertoğlu, eski Çevre Bakanı İmdat Sütloğlu, Belediye Başkanı ve Başkan adayı Rahmi Metin, önceki dönem İl Başkanları İshak Alim, Yılmaz Katmer Kuruluşundan günümüze AK Parti Rize ‘de görev yapan İl yöneticileri öğretmenevinde iftar programı gerçekleştirdi.

AK PARTİ RİZE’DE TEŞKİLAT İFTARI

Rize programları kapsamında geçmiş dönem AK Parti teşkilat mensuplarıyla iftar programında bir araya gelen Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak "Burası Rize. Karadeniz’in Kaçkar dağları gibi dik durmalıyız. Teşkilat burada. Teşkilat demek can demek, dost demek vefa demek. Teşkilat olarak ne kadar birbirimize sahip çıkarsak, birbirimizi korursak, başarı kaçınılmaz olur. AK Parti Rize’de kurulduğu günden bu yana hep destan yazıyor. Ben çocukluğumdan beri Cumhurbaşkanımızın yanındayım yapılan tüm çalışmalarda teşkilatın gücünü gördüm. Teşkilat olmadan her şey yetersiz kalır. O uç beyleri sandıklara sahip çıkıyor, kadın kolları evlere kadar gidiyor, gençlik kolları bayrak asıyor. İşte dava ruhu, AK Parti, teşkilat budur. AK Parti için de çok önemli. Geçmiş yöneticilerin kapısını çalmak, 'Nasılsın, iyi misin? Sağlığın, sıhhatin nasıl? Hadi sen de gel.' demek çok önemli. Bunu 14 Mayıs'ta, 28 Mayıs'ta gördük." diye konuştu.

 

Bakan Bak, ülke üzerinde oyun kurmak isteyenler olduğunu belirterek, "Altılı masa kurdular, oyunlar yaptılar. Masanın altına birini sakladılar. Onu yaptılar, bunu yaptılar ama ne oldu? Recep Tayyip Erdoğan onları sandığa gömdü. Bu millet onları sandığa gömdü. Onların hiçbiri Meclis'te bile değil. Oyun kuranların üzerinde mutlaka birisi var. O da oyun kuranların en büyüğü. O nedenle biz davamız için çalışmaya devam edeceğiz. Recep Tayyip Erdoğan'a buradan,' Rize ayakta, Rize hazır. Recep Tayyip Erdoğan sen yürü, Rize geliyor.' dememiz lazım.” ifadelerini kullandı.

 

İl Başkanı Ayar “Tüm adaylarımızın projelerinin teminatı AK Parti’dir. Recep Tayyip Erdoğan’dır”

 

İl Başkanı Ayar yaptığı selamlama konuşmasında “AK Parti gücünü teşkilatlarından alır. Çok büyük ve güçlü bir teşkilatız. Geçmişe vefa geleceği saygı anlayışı ile kurulduğumuz günden bugüne güçlü bir şekilde yürüyüşümüzü sürdürüyoruz. Bizi biz yapan en önemli unsurlardan biri kardeşlik duygumuz. Hep söylüyoruz bir olursak tok oluruz, bölünürsek yok oluruz. Allah birliğimize beraberliğimize zeval vermesin.31 Mart seçimlerine sayılı günler kaldı. İnşallah hepimizin temennisi devasa eserleri ülkemize ilimize kazandıran hemşehrimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a Rize ‘den müjdeli haberler vermek. Daha önce yapılamayan 18’de 18 Belediyeyi alarak, armağan etmek. Tüm adaylarımız sahada yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Beyannamelerinde olan projelerini anlatıyor. Tüm adaylarımızın projelerinin teminatı AK Parti’dir. Recep Tayyip Erdoğan’dır ve iktidarlarımız boyunca ülkemize, ilimize kazandırdığımız sayısız devasa projedir.”dedi.

 

Milletvekili Av. Harun Mertoğlu “18’de 18 Belediyeyi Cumhurbaşkanımıza hediye edeceğiz”

 

Milletvekili Av. Harun Mertoğlu “31 Mart‘ta seçime gidiyoruz. AK Parti olarak, Türkiye’de yapmış olduklarımızı saysak zaman yetmez. Rize de yapmış olduklarımızı saysak zaman yetmez. Birkaç örnek vermek gerekirse havalimanı, lojistik merkez, Ovit Tüneli, Salarha Tüneli, Ayder yolu vs. Gençlik Spor Bakanlığımızın yatırımları, fiziki olarak eğitimde, sağlıkta güvenlikte adalette Rize‘de yapılmayan hiçbir şey yok. Bu büyük yatırımların hepsinin altında Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası var. Eğer o olmasaydı bu yatırımları ilimize kazandıramazdık. Eser ve hizmet konusunda yaptıklarımız yapacaklarımızın referansı durumunda. Her şeyi Rizeliler için yapıyoruz. Hemşehrilerimiz için yapıyoruz. Elbette eksikliklerimiz de olabilir. Bunları da yine biz düzelteceğiz. Seçimlere gidiyoruz Rize çok önemli. Niye önemli Rize’ye bugüne kadar birçok siyasi partinin genel başkanları ve ekibi geldi, gelmeye devam ediyor. Özellikle Rize‘de il belediyesinde sıkıntı yok ama ilçelerde kaybettirebilir miyiz? şeklinde hesaplar yapıyorlar. Bunlardaki amaç elbette ki belli Rize’de Recep Tayyip Erdoğan’ın memleketinde belediye kaybettirmek. Biz teşkilatlar olarak bu zihniyete sahiplere fırsat vermeyeceğiz ve inşallah 31 Mart’ta sandıklarımıza sahip çıkarak, 18’de 18 Belediyeyi Cumhurbaşkanımıza hediye edeceğiz “dedi.

 

Rahmi Metin “seçim günü sandığa sahip çıkabilmekte çok önemli”

 

Belediye Başkanı ve Başkan adayı Rahmi metin “Yoğun bir çalışma içerisindeyiz gönlümüzden tek geçen Rize‘yi 18 sıfır yapabilmek il bazında 2019’da olduğu gibi Türkiye birincisi olarak Cumhurbaşkanımıza bu şehri bütün belediyelerimizle birlikte armağan edebilmek. Çok gayretle çalışıyoruz gün gece demeden. Teşkilatın gücünü arkamızda hissediyoruz. Mahalle mahalle ev ev Sokak sokak bizim söylemek istediklerimizi yapmak istediklerimizi hanelere ulaşarak, söylüyorlar bu teşkilatın gücünü arkamızda hissettiriyor.31 Mart’a kadar seçim sandıkları açılıp okunacak zamana kadar süren bir seçim maratonu içerisindeyiz. Yapılan bunca çalışmanın heba edilmemesi için seçim günü sandığa sahip çıkabilmekte çok önemli.31 Mart seçimlerinin özelde ilimize genelde ülkemize hayırlı olmasını diliyorum ” dedi.

AdminAdmin