Gündem
Giriş Tarihi : 03-03-2024 10:42

GENEL BAŞKAN YARDIMCISI İLERİ “31 MART SÜRECİNDE DİYORUZ Kİ EMANETİ SAHİBİNE TESLİM ETMEMİZ LAZIM”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ankara Milletvekili Dr. Ömer İleri Çayeli aday tanıtım toplantısında “31 Mart sürecinde diyoruz ki emaneti sahibine teslim etmemiz lazım. AK Parti Belediyeciliğinin buralarda tekrar yaşamaya başlaması lazım”dedi.

GENEL BAŞKAN YARDIMCISI İLERİ “31 MART SÜRECİNDE DİYORUZ Kİ EMANETİ SAHİBİNE TESLİM ETMEMİZ LAZIM”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ankara Milletvekili Dr. Ömer İleri, AK Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar, AK Parti MKYK Üyesi Meryem Sürmen Çayeli İlçe Başkanlığının düzenlemiş olduğu İlçe Belediye Başkanı ve meclis üye adayları ile Belde Belediye Başkan adayları tanıtım toplantısına katıldı.

Çayeli Belediye Başkan adayı, İl Genel ve Belediye Meclis Üye adayları ile Madenli ve Büyükköy Belde Başkan adayları ve meclis üye adaylarının tanıtıldığı programa Çayeli Belediye Başkan adayı İshak Karahan, Madenli Belediye Başkanı Necip Yazıcı, Madenli Belediye Başkan adayı Bayram Ali Sarı, Büyükköy Belediye Başkanı ve Başkan adayı Hamza Saruhan, Belediye Başkanı aday adayları ve çok sayıda teşkilat mensubu eşlik etti.

Ömer İleri “Özgüven, öyle inanıyorum ki AK Parti hükümetlerinin bu ülkeye bu millete hediye ettiği en önemli kazanımdır”

Genel Başkan Yardımcısı Ömer İleri siyasette Rizeli olmanın getirdiği sorumluluklar olduğunu belirterek “Rizeli olmak Rize’den çıkan bir siyasetçi olmak tabii ki çok güzel bir şey ama farklı sorumlulukları da beraberinde getiriyor. Çünkü bizler biliyoruz Rize Türk siyasetine her daim dik duruşun, doğru duruşun, dürüst duruşun, çalışkan duruşun temsilcisi olmuştur. İnşallah bizlerde bu mirasa sahip çıkmaya bu mirasa layık olmaya çalışıyoruz Allah mahcup etmesin. Son 22 yıla baktığımızda altını çizmemiz gereken birkaç husus var. Cumhurbaşkanımız Belediye Başkanlığı görevine başladığı 94 yılında İstanbul’da yaptığı yeniliklerle o dönem orada yaşayanlar olarak bir değişim hissetmiştik. Bu değişimin işaret fişeğiydi. Çok şükür iktidara geldikten sonra  yirmi iki yılda Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türkiye tamamen dönüştü. Her alanda bir atılım oldu. Alt yapısını üst düzeye çıkardı ama herhalde en önemli gelişmelerden biri milletin adamı olarak Cumhurbaşkanımızın bu ülkede millet devlet kaynaşmasını tekrar tesis etmesiydi. Ancak bunun da ötesinde bu gelişmeleri izleyen gençler büyüdük ve özgüvenli bir şekilde bu memleketin hizmetine koşmaya başladık. Özgüven, öyle inanıyorum ki AK Parti hükümetlerinin bu ülkeye bu millete hediye ettiği en önemli kazanımdır” dedi.

“Türkiye yüzyılı başlamıştır ve inşallah bizlere düşen şu süreçte bu fırsata sahip çıkmak”

Genel Başkan Yardımcısı İleri Türkiye’nin muhtemelen birkaç 100 yılda bir gelecek bir fırsatı yakalamış durumda olduğunun altını çizerek “İnşallah bizler kararlıyız. Bu fırsatı gerçeğe çevirecek bu fırsatı kullanacağız. Bu fırsatın adı nedir? Bu fırsatın adı Türkiye yüzyılıdır ve Türkiye yüzyılını biz geçtiğimiz seçimde aslında başlattık. Bir yandan Togg ile başlattık. Bir yandan Gabar’da bulduğumuz petrolle başlattık. Karadeniz’de bulduğumuz doğalgazla başlattık. Geçtiğimiz hafta havalandırdığımız Kaan Milli muharip uçağımızla başlattık. Uzaya fırlattığımız imece uydumuzla başlattık. Türkiye yüzyılı başlamıştır ve inşallah bizlere düşen şu süreçte bu fırsata sahip çıkmak, bu fırsatın arkasında durmak ve dört elle çalışarak birlik ve beraberlik içerisinde inşallah Türkiye’yi çok farklı bir geleceğe doğru taşımak” ifadelerini kullandı.

“Türkiye’nin uluslararası arenada ağırlığı da artıyor”

Türkiye’nin uluslararası arenada ağırlığının arttığını belirten Genel Başkan Yardımcısı İleri “Tabi bizler bu çabaları gösterirken bir yandan da diyoruz ki Türkiye’nin uluslararası arenada ağırlığı da artıyor. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanımızın doğum günüydü. Bizim o gün toplantımız vardı. Emin olun Cumhurbaşkanımızın telefonu hiç durmadı. Hep yurtdışından doğum gününü kutlamak için telefonlar geldi ve doğum günü tebrik ettiler. Öyle inanıyorum ki böyle bir teveccüh dünyada çok az lidere nasip olur. Şu anda Türkiye’nin lideri Cumhurbaşkanımız uluslararası arenada o kadar yakın takip edilen bu kadar ilgi gören bir liderdir. Türkiye’nin önünün açıldığının gösterdiği en önemli göstergelerden biri budur diye düşünüyorum.

“Türkiye kritik eşiği geçmiş bir Türkiye’dir”

Türkiye’nin birçok badireyi geride bıraktığını ifade eden İleri “Geldiğimiz noktada artık Türkiye kritik eşiği geçmiş bir Türkiye’dir. Türkiye Yüzyılını başlatmış bir Türkiye’dir ve artık geriye dönüşü olmayan bir noktaya gelmiş bir Türkiye’dir. Dünyada iddia sahibi olmuş bir Türkiye’dir. İşte bu süreçte gerçekleşecek olan yerel yönetimler seçimi 31 Mart günü hayati bir önem taşıyor. Neden önemli her şeyden önce vatandaşlarımızın iyi bir hizmet alması açısından önemli. Ama aynı zamanda şu yakaladığımız enerjiyi şu yakaladığımız tempoyu hiç düşürmeden devam ettirmek açısından da önemli. Çünkü bizler biliyoruz ki kalkınma yerelde başlar. Kalkınmayı hayata geçirebilmek için yereldeki yöneticilerin Türkiye Yüzyılı vizyonuna sahip kadrolarla beraber çalışabilecek, onlarla beraber koşabilecek, onlara ayak uydurabilecek, o enerjiyi ortaya koyabilecek, vizyonu paylaşacak yöneticiler olması lazım. İşte o yöneticiler bugün burada biz buna inanıyoruz inşallah Çayeli‘ de 31 Mart gününden itibaren Türkiye yüzyılı süreci noktasında çok farklı bir ekiple hızlıca koşmaya başlayacağız diye düşünüyorum” dedi.

“Hepimizin malumu karşımızda CHP’nin ortaya koyduğu bir talihsiz muhalefet anlayışı var”

 İçinde bulunulan siyasi mücadele sürecine de değinmek istediğini aktaran Genel Başkan Yardımcısı Ömer İleri “Hepimizin malumu karşımızda CHP’nin ortaya koyduğu bir talihsiz muhalefet anlayışı var. Bu muhalefet anlayışı 1950’lerden beri bu ülkeye getirdiği maliyetler hepinizin malumu. 27 Mayıslardan tutun son yıllardaki gelişmelere kadar. Hakikaten bizler görüyoruz ki bu muhalefet anlayışı maalesef bu memlekette yapılan hiçbir olumlu gelişmeye destek olamıyor. Bu muhalefet anlayışı maalesef bu memleketin kazandığı hiçbir başarıya da sevinemiyor. Bu muhalefet anlayışı maalesef taş üstünde taş koymaya çalışmıyor. Yıkmaya çalışıyor” dedi.

“AK Parti Belediyeciliğinin buralarda tekrar yaşamaya başlaması lazım”

 Şu anda ülkede siyasette verilen mücadelenin millet mücadelesi olduğuna dikkat çeken Ömer İleri “Bu memlekette siyasette verilen mücadele millet mücadelesidir. Bunun böylelikle altını çizmemiz lazım. İşte bu millet mücadelesinde pek tabi olarak yerel seçimlerde de bu milletin yanında durabilecek bu milletle koşabilecek Cumhurbaşkanımızın Türkiye yüzyılı vizyonuna yetişebilecek yöneticilere ihtiyacımız var. Belediye Başkanlarına ihtiyacımız var. Bizler inanıyoruz Çayeli’miz kendine düşeni burada yapacak. Çok önemli destek verecek. Çünkü eğer biz Türkiye yüzyılı vizyonu sürecinde Türkiye’yi dünya çapında hak ettiği bir noktaya getireceğiz diyorsak bu mutlaka ve mutlaka yerel yönetimler süreci ile olacak ondan bağımsız olmayacak. 31 Mart sürecinde diyoruz ki emaneti sahibine teslim etmemiz lazım AK Parti Belediyeciliğinin buralarda tekrar yaşamaya başlaması lazım. Bundan sonraki süreçte bize düşen birlik ve beraberlik içerisinde kim aday oldu kim aday olmadığı değil işte adayımız budur. Biz de bu aday için çalışacağız ve inşallah Türkiye yüzyılını Çayeli’nde de yaşayacağız” dedi.

İl Başkanı Hikmet Ayar  “AK Parti’de bayrak yarışı vardır”

İl Başkanı Hikmet Ayar  Çayeli aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmasında ; “Bu sürece çok olumlu katkılar sunan hem Çayeli merkezimize hem beldelerimizde aday adayı olarak katkı veren tüm arkadaşlarımızı yürekten tebrik ediyorum duruşları için tebrik ediyorum. Evet AK Parti budur AK Parti’de bayrak yarışı vardır. Bizdeki bayrak yarışının bir farkı vardır. Bizdeki bayrak yarısında bayrağı bırakan da devralan da koşmaya devam eder. Bizdeki anlayış budur. Biz var olmaya devam edeceğiz Sayın cumhurbaşkanımız önümüzde lider olarak devam ettiği sürece biz buralarda olacağız. Ben bir hatırlatma yapmak istiyorum. Üç gün önce 28 Şubat‘ın yıldönümüydü. İliklerimize kadar 28 Şubat sürecini bize yaşatanlardan 28 Şubat sürecinin çok daha fazlasını geri alan bir liderle siyaset yapıyoruz. Onun için bizim AK Parti’de Recep Tayyip Erdoğan’a da başta benim borcum var. Hepimizin borcu var. Türkiye’nin borcu var. Sayın cumhurbaşkanımızdan Allah razı olsun. Biz 28 Şubat‘ı unutursak 28 Şubat’ta neler olduğunu hatırımızdan çıkarırsak bugünleri yorumlayamayız. Bugünleri anlayamayız. Durmak yok yola devam kavramını tam manasıyla sahaya yansıtmamız gereken zamanlardan geçiyoruz %83 oy ile Çayeli’nin AK Parti’ye destek verdiği günlerimiz vardı. 2019’da bir yol kazası ile bir kesintiye uğradık. İşte o kesintiyi telafi etmenin zamanı yaklaştı. 31 Mart’ta yol kazasını telafi ederek, Çayeli’nin eski günlerini göreceğini düşünüyoruz. Onun işaretlerini görüyoruz” dedi.

Program adayların ve meclis üyelerinin tanıtımın ardından ilçede gerçekleştirilen seçim irtibat bürosu açılışı ve esnaf ziyaretleriyle son buldu.

AdminAdmin