Genel
Giriş Tarihi : 21-08-2022 17:41

Bayındır Sağlık Grubu spora desteğini sürdürdü

Bayındır Sağlık Grubu Genel Müdürü M. Tankut Tabak: - "Nesillerin spor bilinci ile büyümesine katkı sağlamak amacı ile Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı'nda 6'ncı kez sağlık sponsoru olarak yer aldık

Bayındır Sağlık Grubu spora desteğini sürdürdü

Asya ile Avrupa kıtasını birleştiren "34. Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı"nın sağlık sponsoru bu yıl da Türkiye İş Bankası grup şirketlerinden Bayındır Sağlık Grubu oldu.

Şirket açıklamasına göre, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) tarafından gelenekselleşen ve her yaz yüzücülerin heyecanla beklediği Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı, bu yıl da dünyanın her yerinden, her yaştan sporcuyu İstanbul Boğazı'nda bir araya getirdi.

Türkiye'nin tanıtımında büyük öneme sahip yarışma kapsamında Türkiye'de sağlık sektörünün öncülerinden olan Bayındır Sağlık Grubu, 6'ncı kez yarışmanın sağlık sponsoru oldu. 53 farklı ülkeden toplam 2 bin 441 sporcunun mücadele ettiği yarışmada, Bayındır Sağlık Grubu gelenekselleşmiş kaliteli sağlık hizmeti ile yüzücülerin ve etkinlik alanındaki misafirlerin yanında oldu. Seçme yarışlarında da sporcuların yanında olan Bayındır Sağlık Grubu, kurduğu iki tam donanımlı sağlık çadırı, alanında uzman sağlık ekibi ve ambulansları ile tüm sağlık sorunlarına anında yanıt vererek, yarış boyunca sporculara ve misafirlere kaliteli ve güvenilir sağlık hizmeti sundu.

- "6'ncı kez sağlık sponsoru olarak yer aldık"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Bayındır Sağlık Grubu Genel Müdürü M. Tankut Tabak, sporun ve aktif yaşamın sağlık için oldukça önemli olduğunu belirterek, Bayındır Sağlık Grubu olarak 30 yılda biriktirdikleri kalite ve etik anlayışı ile sağlık standartlarını yükseltmeye devam ettiklerini ifade etti.

Tedavi edici sağlık hizmetlerinin yanı sıra koruyucu ve önleyici sağlık hizmetlerinin önemini de çok iyi bildiklerini aktaran Tabak, "Sporun hem mental hem de fiziksel sağlığımız için öneminden hareketle, nesillerin spor bilinci ile büyümesine katkı sağlamak amacı ile Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı'nda 6'ncı kez sağlık sponsoru olarak yer aldık. Dünyanın dört bir yanından katılan sporcuların her yıl yakından takip ettiği bu organizasyon, yüksek performans gerektiren zorlu parkuru ile sağlıklı yaşam ile spor bilincinin aşılanmasında büyük yere sahip. Önümüzdeki yıllarda da Bayındır Sağlık Grubu olarak sporcuların yanı sıra etkinliği izleyen katılımcıların sağlığını korumaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

AdminAdmin