Rize Haberleri
Giriş Tarihi : 24-03-2024 01:06

BAŞKAN ADAYI ÖMER ALTUN “BÜTÜN KARDEŞLERİMİN DESTEĞİNE TALİBİM”

Seçim çalışmalarına hız kesmeden devam eden AK Parti Çamlıhemşin Belediye Başkan adayı Ömer Altun “Ben sadece AK Parti‘ye gönül vermiş kardeşlerime değil, hangi siyasi partiye gönül vermiş olursa olsun bütün kardeşlerimin desteğine talibim. Çünkü ben bütün birleşenleriyle Çamlıhemşin’i bir bütün olarak görüyorum. Geçmişten aldığımız Çamlıhemşin’i gelecek nesillere bırakmak için elimizden gelen gayretin fazlasını göstereceğiz” dedi

BAŞKAN ADAYI ÖMER ALTUN “BÜTÜN KARDEŞLERİMİN DESTEĞİNE TALİBİM”

 Oradaki paydaşlarımızla beraber belediyemizin artık kendi ayakları üzerinde duracak gelir seviyesi yüksek bir belediye oluşturmaya çalışıyoruz. Bunun için Osman başkanımız gerekli adımları attı biz de inşallah çatısını oluşturacağız. Kendi kaynaklarıyla ayakta duran bir belediye oluşturmuş olacağız.” dedi.

 

“İlçemizdeki konut sorununu çözmüş olacağız”

 

İlçedeki konut sorununu TOKİ evleri ile çözeceklerini ifade eden Altun “TOKİ evlerimiz var projesi başladı, yerini hazırladık, kuralar çekildi hak sahipleri belli oldu. Lâkin yerle ilgili çıkan sorundan dolayı davalardan dolayı iş biraz aksadı. Burada aksamasından dolayı TOKİ‘nin orada yapmış olduğu çalışmayla daire sayılarını biraz aşağı düşürdü ama şimdi önümüzdeki süreçte inşallah biz depo kararı verilip tamamen mülkiyeti TOKİ’ye geçtikten sonra biz buradaki aynı söz verdiğimiz daireyi TOKİ ile yapacağımız görüşmelerle 110 daireyi ilçemize kazandırmış olacağız. TOKİ evleri TOKİ konutlarının yapımını bir an önce başlamasını sağlayıp, ilçemizdeki konut sorununu çözmüş olacağız.” dedi.

 

“Satış ofisleri inşa edeceğiz”

 

Halk Eğitim Kursiyerlerinin her zaman yanlarında olduğunu ifade eden Altun “Satış ofisi projemiz var. Bizim ilçemizde dört tane büyük köyümüzde ve merkezde halk eğitim kursiyerlerimiz var. Beş yıllık ilçe Başkanlığı dönemimde de her zaman yanlarında oldum. Müthiş emekleri var öyle bir ortam oluşturmuşlar ki işlerinden güçlerinden bütün vakitlerini ayırmışlar. Biz bunlara karşı kayıtsız kalamayız. Şu anda bizim çay ÇAYKUR çay fabrikamızın yanında oluşturduğumuz çay satış reyonu var. Onun yanında Halk eğitim kursiyerlerine ürünlerini halka sunup satışını kolaylaştıracak satış ofisleri inşa edeceğiz” dedi.

 

“Yaşlılarımızın inşallah bütün bakımlarını biz üstlenmiş olacağız”

 

Yaşlı ve bakıma muhtaç bireyleri tespit edip ihtiyaçları olan yardımları ulaştıracaklarını aktaran Altun “ Bu zaten Osman Başkanımızın da ilgilendiği bir alan. Biz bu proje ile bunun biraz daha üzerine ekleyerek devam ettireceğiz. Büyüklerimizin yaşadıkları yerde maddi manevi bir ihtiyacı varsa sağlık sorunu varsa bunların hepsinin güvencesi ben olacağım. Yaşlılarımızın inşallah bütün bakımlarını biz üstlenmiş olacağız. Yer konusu noktasında sıkıntısı olan yaşlılarımıza, çınarlarımıza da belediyede yaptığımız bloklarda olan dairelerimizde onların bütün masrafını sorumluluğunu üstümüze almış olacağız, onlara da o konforu yaşatmış olacağız” dedi.

 

“12 ay turizmin ilk temelini atmış olacağız”

 

Havaalanı açılmasıyla turizmin Rize Bölgesi’nde yeni başladığını düşündüğünü ifade eden Altun “ Havaalanıyla birlikte Rize’de Turizm yeni başladı. Ben öyle nitelendiriyorum. 12 ay Turizmle ilgili şu an da yapacağımız Galler düzündeki spor merkezleri ile 12 ay turizmin ilk temelini atmış olacağız. Yapacağımız kış Sporları merkezi ile dünya şampiyonluğu alan kayak sporcuları yetiştirip 12 ay turizmin temelini atmış olacağız . Aynı zamanda yapacağımız kış sporları kampında yazında izci olarak kardeşlerimizin orada kamp yapma imkânını sağlayacağız. Önümüzdeki dönem kış sporları merkezi ile beraber kayak sporunu da inşallah ilçemize kazandırma gayreti içerisinde olacağız” dedi.

 

“Ayder Rize’nin çok büyük bir marka değeridir”

 

Altun Çamlıhemşin’de en önemli noktanın Ayder’de kentsel dönüşüm projesi olduğunu ifade ederek “ Ayder Rize’nin çok büyük bir marka değeridir. Cumhurbaşkanımızın biz Ayder’de bir dönüşüm başlatacağız demesiyle start verilmiş durumda. Bizim yapacağımız işlerin arkasında vekillerimiz, merkezi hükümet ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan var. Bu güçle biz Çamlıhemşin’imiz de Ayder’imiz de çok güzel hizmetler getirmiş olacağız. Orada otopark sıkıntımız vardı. Gelen insanlarımızın şehirlerden bıkmış, trafik yoğunluğundan bıkmış bir şekilde gelip bir de Ayder’de korna sesiyle egzoz dumanıyla uğraşmasını biz istemiyoruz. Şu anda İnşaatı tamamlandı. Önümüzdeki dönemde 1700 araçlık bir otoparkı gelen misafirlerimizin hizmetine açmış olacağız. Bunu yaptığımız zamanda içinde araçların girmediği sevgi yolu olduğu ve insanların doğa ile iç içe olduğu, korna sesinin olmadığı bir Ayder’i inşallah gelecek misafirlerimize biz hazırlamış olacağız.” dedi.

 

“Ayder’in gerçek hüviyeti olan kaplıcayı buraya kazandırmamız gerekiyor”

 

Başkan adayı Ömer Altun “Ayder’de şu anda 72 odalı bir termal Hotel yapılıyor. Yeni ilçe başkanı olduğum dönemde Murat Kurum’la o zamanki bakanımızla bir toplantı yaptığımızda bu projeleri konuştuğumuzda Termal Hotel olarak yapılıyordu. İçinde harici kaplıca yoktu buranın geçmişten gelen bir kaplıca kültürü var. Biz orada bakanımıza bu konuyu ilettik. Kendisi de talimat verdi. Biz orada hem termal Hotel hem harici kaplıca oluşturduk. Önümüzdeki dönemde inşallah hızlı bir şekilde kaplıca yapılıp bir an önce vatandaşımızın kaplıca ihtiyacını gidermemiz gerekiyor. Ayder’in gerçek hüviyeti olan kaplıcayı buraya kazandırmamız gerekiyor. Bizim burada vatandaşlarımızın yaptıkları kendi evler var şu anda o evler çok atıl vaziyette. Oradaki plansızlıktan dolayı orada hiçbir şey yapamıyoruz biz onlarla ilgili de güzel bir çalışma yaptık. Yenileme yenilerken de eski hüviyetini korumak kaydıyla onların izinlerini aldık. Önümüzdeki dönem onların da bir an önce o evlerini yenileyip, orada konforlu bir ortamda kendi yaşamlarını sürmeleri için onlara imkan sağlamış olacağız.”dedi.

 

 “Bütün vatandaşlarımızın hakkını, hukukunu korumak için biz şeref sözü vermişiz”

 

Ayder’de en önemli yapılaması gerekenin imar planı olduğunu belirten Altun “Yapılması gereken işlerin başında da imar planı yer alıyor. İmar planını inşallah önümüzdeki dönemde vatandaşlarımızın da bize paydaş olacağı şekilde masaya yatıracağız. Onlarla beraber belki imar planı %100 memnuniyet oluşturmaz ama kurtuluşun imar planında olduğundan dolayı bütün vatandaşlarımızın hakkını, hukukunu korumak için biz şeref sözü vermişiz. Bunla yola çıkarak en minimize edecek şekilde oradaki paydaşlarımızın ortak fikriyle inşallah Ayder imar planımızı bir an önce yapmamız lazım. İnşallah Ayder imar planını tamamladığımız zaman gelen misafirleri şaşırtacak bir Ayder oluşacak” dedi.

 

“Ben Çamlıhemşin’i siyasetin üstünde görüyorum”

 

 Ömer Altun sözlerine şu şekilde devam etti ; “Ben sadece AK Parti‘ye gönül vermiş kardeşlerime değil, hangi siyasi partiye gönül vermiş olursa olsun bütün kardeşlerimin desteğine talibim. Çünkü ben bütün birleşenleriyle Çamlıhemşin’i bir bütün olarak görüyorum. Ben Çamlıhemşin’i siyasetin üstünde görüyorum. Çamlıhemşin bizim. Geçmişten aldığımız Çamlıhemşin’i gelecek nesillere bırakmak için elimizden gelen gayretin fazlasını göstereceğiz.” dedi.

AdminAdmin