Rize Haberleri
Giriş Tarihi : 22-03-2024 15:42

AK PARTİ PAZAR PROJE TANITIM TOPLANTISI YAPILDI

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, düzenlenen proje tanıtım ve iftar programında “Önemli projeleri destekleyerek hayata geçireceğiz. Sonuna kadar AK Parti'de Recep Tayyip Erdoğan ile birlikteyiz. Hizmet bizim işimiz, eser bizim işimiz, gerçek belediyecilik bizim işimiz.” dedi.

AK PARTİ PAZAR PROJE TANITIM TOPLANTISI YAPILDI

AK Parti Pazar Belediye Başkanı Ekrem Kılıç’ın proje tanıtımı ve iftar programı Pazar Belediye Kültür Salonu’nda gerçekleştirildi.

 

AK Parti Pazar İlçe Başkanlığının koordinesinde gerçekleşen Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın da iştirak ettiği programa, AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Rize Milletvekili Muhammed Avcı, AK Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar, Milletvekili Av. Harun Mertoğlu, 23. dönem Rize Milletvekili Lütfi Çırakoğlu, 24. dönem Rize Milletvekili Nusret Bayraktar, 58. Hükümet dönemi Çevre Bakanı İmdat Sütlüoğlu, AK Parti Pazar İlçe Başkanı Hamza Kandemir, Pazar Belediye Başkanı Ahmet Basa, İlçe Başkanları, İlçe Belediye Başkan adayları çok sayıda teşkilat mensubu ve vatandaşlar katıldı.

 

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, düzenlenen proje tanıtım ve iftar programında “Pazar Belediye Başkan adayı Ekrem Kılıç'la kardeşçe çalıştığını belirttiği mevcut Pazar Belediye Başkanı Ahmet Basa' ya teşekkür etti.

 

Memleketi Rize'nin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a her zaman destek verdiğini ifade eden Bak, kendilerinin de her zaman Erdoğan'ın yanında olacaklarını söyledi. Bak, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in iki gün önce Pazar'da miting düzenlediğini anımsatarak, şu değerlendirmede bulundu: "Onlara gerek yok, biz buradayız. AK Parti var, Recep Tayyip Erdoğan var, millet var. Kim ne derse desin, video çekenler önce İstanbul'a baksın. İstanbul'da ne yaptın sen buralara söz söylüyorsun. İstanbul'a ne eserler kazandırdın? Türkiye'nin dört bir yanında eserleri olan AK Parti var. Bize çalışan adam lazım, tatildeki adam lazım değil. İstanbul'da Murat Kurum diyoruz, Pazar'da Ekrem reis diyoruz, Rize'de Rahmi Metin diyoruz." dedi.

 

Türkiye'nin her bölgesinde kentsel dönüşüm projeleri olduğunu vurgulayan Bak, "Çalışmaları Pazar'da da başlattık. TOKİ ile projelerini hazırladık ve inşallah yolumuza devam edeceğiz. Yine önemli projeleri destekleyerek hayata geçireceğiz. Sonuna kadar AK Parti'de Recep Tayyip Erdoğan ile birlikteyiz. Hizmet bizim işimiz, eser bizim işimiz, gerçek belediyecilik bizim işimiz.” dedi.

 

“Ekrem Başkan göreceksiniz Pazar’a çağ atlatacak”

 

Milletvekili Muhammed Avcı “Genel başkan getirtip mitingde toplayamadıkları kişi sayısının belki iki katı bugün bu salonda Ekrem başkana destek olmak için gelen bütün Pazarlı hemşehrilerime şükranlarımı sunuyorum. Ekrem Başkan göreceksiniz Pazar’a çağ atlatacak. Yetenekleriyle, kabiliyetleri ile hem bizi hem bakanlarımızı Pazar için seferber edecek ve Pazar’da yepyeni bir tarihin başlangıcına vesile olacak. Ben Rize Milletvekili olarak Pazar’a yapacağı hizmetler konusunda Ekrem Kılıç’ın emrinde olacağım.” dedi.

 

“Bizim adaylarımız da böyle popülist söylemler duyamazsınız”

 

Belediye Başkan adaylarının hepsinin bir teminatı oluğunu ifade eden Avcı “Bizim adaylarımız sahipsiz değildir. Görüyorum bol keseden atan adaylar var. Bireysel olarak insanlara menfaat kapılarını açmaya çalışan adaylar var. Bizim adaylarımız da böyle popülist söylemler duyamazsınız. Biz Pazar’ın insanlarının çok daha müreffeh bir ortamda yaşaması için çalışıyoruz. Ekrem Başkanın bütün projelerin teminatı kendi teşkilatıdır. AK Parti’dir. Milletvekilleridir, Bakanlarımızdır ve Recep Tayyip Erdoğan‘dır. Pazar sahipsiz değil Pazar’ın bugün iki tane milletvekili var ve bir de Bakanı var. Ekrem Başkanımız, ilçe teşkilatımız, milletvekillerimiz, il başkanımız, Osman Aşkın Bakanımız, muhtarlarımız, sivil toplum örgütleri hep beraber el ele vereceğiz ve Pazar’ın projelerini inşallah hayata geçireceğiz. Ekrem İmamoğlu destek mesajları atıyor. Pazar’ın hiç kimsenin desteğine ihtiyacı yok. Pazarlı hemşehrilerimiz yeter. Recep Tayyip Erdoğan yeter.” dedi.

 

“Bütün projelerimizin en büyük destekçisi Rize’nin evladı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır”

 

İl Başkanı Hikmet Ayar “ Bugün burada gördüğümüz bu tablo bu birlik ve beraberlik görüntüsü herkese örnek olacak doğrultuda. Allah birlik ve beraberliğimizi daim eylesin. Bugüne kadar görev yapan ve adayımızla beraber çalışma sağlayan Ahmet Basa Başkanımıza ve aday adaylarımıza çok teşekkür ediyorum. Ekrem Başkanımızın ortaya koyduğu vizyon projeleri ile inşallah Pazar’ımızın siluetini değiştirecek, Pazarlı hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız. Bütün projelerimizin en büyük destekçisi Rize’nin evladı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Pazarlı hemşehrilerimizin başka desteğe ihtiyacı yok. Osman Bakanımızla, milletvekillerimizle, teşkilatımızla bütün paydaşlarımızla Pazar’ın istek ve ihtiyaçları noktasında gereken her şeyi yapacağız” dedi.

 

“Ekrem Başkanımızın projelerinin tamamının arkasındayız. Ekrem Başkanımızın verdiği söz bizim sözümüzdür”

 

Milletvekili Av. Harun Mertoğlu “20 yılda Rize’mize ilçemize çok güzel şeyler yaptık. Hayal bile edilemezdi Rize’de havalimanı yapıldı. Havalimanımız Pazar’da olduğu için Pazar Rize’ye açılan kapı oldu. Pazar Rize’nin vitrini haline geldi. İnşallah 31 Mart’tan sonra da yeni başkanımızla çok daha iyi yerlere Pazar ilçemizi hep birlikte taşıyacağız. Bugüne kadar görev yapmış 15 yıl Pazarımıza hizmet etmiş. Ahmet Basa’ya yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Belediye meclisi İl Genel Meclisi hepsine teşekkür ediyorum. Milletvekilleri olarak, Ekrem Başkanımızın projelerinin tamamının arkasındayız. Ekrem Başkanımızın verdiği söz bizim sözümüzdür. Ayrıca Pazarımızın evladı Bakanımız var. Bakanımız sağ olsun her talebimize her isteğimize Rize için Pazar için hiç yok demedi. Kendilerinin destekleri de bundan sonra da devam edecektir. Kendilerine ayrıca teşekkür ediyorum. Bugünlerde sosyal medyada bazı videolar dönüyor İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı, Ankara Büyükşehir Belediye başkanı sorsanız Pazar’ın nerede olduğunu bilmezler ama Belediye başkanının kendi partisinden seçilirse destek olacağını söylüyorlar. Pazar’ın sizlerin desteklerine ihtiyacı yok. Bizim arkamızda Recep Tayyip Erdoğan var” dedi.

 

“Ben de bu ilçenin 7/24 saat hizmet sunacak bir neferi olacağım”

 

Programa katılım sağlayan herkese teşekkür ederek, projeleriyle ilgili bilgilendirmelerde bulunan Pazar Belediye Başkan adayı Ekrem Kılıç“İlçe merkezimizin çehresini değiştirmeyi hedeflediğimiz Kentsel Dönüşüm projemizde, halkımızın ihtiyaçları ön planda tutularak daha fazla sosyal alan sağlamaya çalıştık. Aynı zamanda otopark problemini de çözerek merkezimizdeki park sorununu bitirmeyi hedefledik. Rekreasyon alanları ve kafeler caddesiyle halkımızın keyifli vakit geçireceği alanlar planladık. Otoyol üzerinden şehir içine verdiğimiz girişle, ilçemizi herkesin uğrak noktası yapacağız. Kocaköprü Mevkiinde Millet Bahçesi Projemizi 28000 m2 proje alanında; 3870 m bisiklet yolu, 4460m yürüyüş yolu, otopark, kamping alanı, etkinlik (konser vb.) alanı, karavan alanı, park ve piknik alanlarıyla halkımızın ailecek keyifle vakit geçirebilceği düzenlemelerle şehrimizin en büyük sosyal alan projesini hayata geçireceğiz. Etap 1 Sahil Dolgu projemizde Pazar’ın simgesi Kız Kulemizin siluetini destekleyecek, şekilde kısmi sahil dolgusu yapılmasını planlıyoruz. Proje içerisinde Sosyal Tesisler, Yürüyüş Yolları, Çocuk oyun alanları, Yeşil alanlar ve oturma birimleri yerleştirdik. Bu ve daha birçok projemizde hedefimiz Pazarımızın çehresini değiştirmek ve bölgenin cazibe merkezi haline getirmek. Bu coşku ve birliktelik bizi Pazar için çok daha güzel günlerin beklediğinin habercisidir. Bu birlik, bu destek olduğu müddetçe ben de bu ilçenin 7/24 saat hizmet sunacak bir neferi olacağım” ifadelerini kullandı.

AdminAdmin